Mgr. Jana Štěpánová

speciální pedagog / terapeut EFT / lektor

Aby bylo dítě "v pohodě", musí se rodina a škola vzájemně podporovat, ne spolu bojovat!

-Jana Štěpánová-

Aby bylo dítě "v pohodě", musí se rodina a škola vzájemně podporovat, ne spolu bojovat!

-Jana Štěpánová-

Jsem soukromý speciální pedagog, terapeut EFT a lektor. Absolvovala jsem nespočet kurzů, jako např. Access Bars, Maxík, KUPOZ, Feuersteinova metoda, Celostní vývojové programy MUDr. Kleplové, kurz Neurovývojové stimulace, kurz EFT terapie, kurz IRLEN® Screener, výcvik systemických konstelací Jana Bíleho a mnoho dalších. Intenzivně se věnuji pohybovému rozvoji dětí podle S. G. Blythe. Společně s manželem jsme přeložili diagnostický manuál Vizuálního stresu. Při práci s klienty se snažím uplatňovat celostní přístup. Zaměřuji se na nápravy učení s dětmi a zároveň poskytuji terapii jejich rodičům.

Alan Penn

Irlen Specialist / lektor

Tady jsem na obrázku s Helen Irlen. Dámou, která objevila, že barvy pomáhají lidem lépe žít.

– Alan Penn - 

Tady jsem na obrázku s Helen Irlen. Dámou, která objevila, že barvy pomáhají lidem lépe žít.

– Alan Penn - 

Měl jsem tu čest být osobně vyškolen a mentorován Helen Irlen, zakladatelkou Irlen Institute v Kalifornii. Používám osvědčenou metodu Irlen k posouzení a nápravě prostřednictvím spektrální modifikace (filtrování barev) dospělých a dětí, kteří trpí Irlen syndromem (někdy nazývaným jako syndrom skotopické citlivosti nebo vizuální stres).

Jsem oddaný a motivovaný k dosažení nejlepších výsledků pro své klienty, ať je to jakkoli velká výzva. Lidé, kteří bojují se svým handicapem, si zaslouží mít radost z práce a učení, jít za svými sny a cíli, o kterých si mysleli, že je příliš obtížné jich dosáhnout. K tomu jim mohu pomoci normalizací činnosti jejich mozku.

Do České republiky jezdím z Velké Británie dle potřeby klientů diagnostikovat speciální barevný odstín pro brýlové čočky a na školení. Termíny pro testování a školení si prosím dohodněte na telefonním čísle Irlen centra ČR uvedeném v kontaktech. 

Ing. Libor Štěpán

Irlen Screener / lektor / kouč

Diagnóza nestačí! Děti s poruchami učení potřebují komplexní péči.

– Libor Štěpán -

Diagnóza nestačí! Děti s poruchami učení potřebují komplexní péči.

– Libor Štěpán -

Jsem lektor, sluchový trenér, Irlen Screener, certifikovaný kouč, manažer, manžel a otec tří dětí. Od roku 2017 se věnuji problematice vizuálního stresu a Irlen syndromu. Od roku 2022 potom sluchovému tréninku. Tato témata mě oslovila tím, že můžou člověku výrazně zlepšit kvalitu jeho života.

K terapeutické práci jsem se dostal až po čtyřicítce, do té doby jsem působil jako manažer ve vedení korporátních i privátních firem. K této práci a veliké životní změně mě přivedla moje manželka, která pracuje jako speciální pedagog.

Společně s manželkou Janou jsme přeložili diagnostický manuál vizuálního stresu britské společnosti Crossbow Education. V roce 2019 jsem absolvoval tréning Irlen Screener u Irlen Institutu a v roce 2022 jsem se stal Sluchovým trenérem Benaudira. Pravidelně se účastním konferencí a vzdělávacích akcí školím diagnostiku vizuálního stresu provozuji vzdělávací portál www.okedu.cz. Od roku 2022 provozuji svou soukromou praxi v Praze a Mladé Boleslavi, kde pečuji o klienty od 3 do 75 let.